COUNTRY Na Sladovce- FEŠÁCI+ Michaela Tučná | Ptaszek & Bužma | Šlahouni

13.7.2024 sobota

V předprodeji: 290 Kč
Na místě:
350 Kč
Děti do 140 cm zdarma
*omezená kapacita, využijte předprodeje.

15:00 Otevření areálu
16:00 Šlahouni
17:45 Ptaschek a Bužma
19:30 FEŠÁCI+ host Michaela Tučná

Na Sladovce
GPS: 49.7762792N, 14.6992233E
🗺️ Navigovat
🅿️ Parkoviště 1
🅿️ Parkoviště 2

Popis akce
Fešáci je česká country skupina, založená v roce 1967. Původně se jmenovali Greenes, později Bluegrass Hoppers, a konečně v roce 1974 se přejmenovali na Fešáci. V sestavě se vystřídalo mnoho známých členů, včetně Michala Tučného. Kapela je aktivní dodnes a v její diskografii najdeme alba jako „Ostrov Fešáků“ a „Fešáci v Kristových letech“​

Michaela Tučná, dcera legendárního českého country zpěváka Michala Tučného, se věnuje zpěvu a pokračuje ve šlépějích svého otce. V rozhovorech se otevřeně vyjadřuje o svém vztahu k hudbě a o tom, jaké to je zpívat písně svého otce. Michaela se také živí jako zpěvačka a vystupuje jako host s kapelami Fešáci a Tučňáci. Její vášeň pro zpěv ji spojuje s otcovým hudebním dědictvím, a i když se na chvíli od hudby odvrátila, cítila, že její otec z nadhrobí podporuje její návrat k hudbě. Příběh Michaela Tučná je inspirovaný nejen jejím talentem a rodinným odkazem, ale také hlubokým spojením s otcem, i po jeho smrti​​​​

Matěj Ptaszek je bluesový zpěvák a profesionální hráč na diatonickou foukací harmoniku, který se také věnuje fotografování a psaní. Jeho hlavním hudebním projektem je duo „Ptaszek & Bužma: Blues and Gospel“. Ptaszek má na svém kontě pět oficiálních CD a tři učebnice o hře na harmoniku. Spolupracoval se společností HOHNER a byl uznán v mezinárodním měřítku jako jeden z nejlepších bluesových harmonikářů. Jeho zkušenosti z Jižní Ameriky zúročil v knihách o cestování a publicistice​​..

Country Na Sladovce proběhne v idylickém prostředí Letního parketu Na Sladovce v Benešově u Prahy, a to 13. července 2024.

AREÁL
Letní parket Na Sladovce, situovaný v areálu koupadel v Benešově, má bohatou historii. Hlavní budova tohoto letního areálu vznikla v 30. letech a v roce 2021 prošla komplexní rekonstrukcí, při které byl zachován původní architektonický styl.

V roce 2022 byla v zadní části pozemku vytvořena nová část nazvaná Letní parket, která respektuje historii místa. Kulturní dění ve městě hrálo klíčovou roli v původní výstavbě a nový Letní parket navazuje na tuto tradici. Jeho kapacita dosahuje maximálně 600 návštěvníků, nabízí přes 300 míst k sezení a na rozdíl od festivalových koncertů zde můžete zažít oblíbenou kapelu v příjemném prostředí, kde si užijete jejich vystoupení naplno.